T-CHARGER YÜKSEK GERİLİM FOTOVOLTAİK ŞARJ BİRİMİ

MODGES-I_Modul_Kucuk


PDF_icon

 

 

 

 

 

 

 

Mavi Solar Z-Inverter, Y-Inverter ve T-Inverter Modelleri ile Kullanmaya Uygun

Şebeke içi ve Şebeke dışı her türlü uygulamada, şebekeye güç aktarma, şebeke gücünü öteleme, şebeke olmadan çalışma gibi işlevleri yerine getirmek üzere evirici ürün yelpazemizdeki z-inverter, y-inverter ve t-inverter ürünlerimiz ile bir arada kullanılabilir.

İstenildiği kadar çok MPP İzleyici Birimi Eklenebilmesi sayesinde Kısmi Gölgelenmelere daha yüksek direnç ve %20-30 daha fazla enerji hasadı

Fotovoltaik elektrik üretim sisteminize modele göre üçün yada birin katları şeklinde istenildiği kadar çok Mavisolar MPP birimi eklenebilir. Mavi solar MPP izleyiciler lokal maksimum noktalarında takılmamakta, Global MPP noktasını izlemektedir. MPP giriş sayısının yüksek olması da kısmi gölge altında enerji hasadını arttırmaktadır.

Yüksek Statik ve Dinamik MPP Verimi

Mavisolar T-charger MPP solar şarj birimleri 6W/m2 gibi düşük ışınım seviyelerinden başlayarak güç üretimine başlar, statik MPP verimi %99.9’dan dinamik MPP verimi %99’dan büyüktür.

Daha Yüksek Fotovoltaik ve Batarya Bara Gerilimi

Mavisolar T-charger MPP solar şarj birimleri 750VDC gibi yüksek fotovoltaik baralardan 240VDC-720VDC batarya baralarını şarj edebilir, DC bara gerilimlerinin alışılmışın üstünde olması sayesinde paralel bağlantı sayısı azalır, kablo kesitleri incelir, kablo kayıpları ve kablo maliyetleri azalır , konnektör ve bağlantı elemanı maliyetleri düşer.

Diğer özellikler

DC ayırıcı ve haberleşme gibi özellikler ürün içerisinde dahili olarak bulunmaktadır.

Kompakt IGBT tabanlı PWM Tekniği, Yüksek Toplam Sistem Verimi ve Dijital Kontrol

En yeni Güç elektroniği devrelerinin kullanımı ve bu devrelerin en yenilikçi dijital algoritmalarla kontrol edilmesi sayesinde hafif, az yer

kaplayan, düşük soğutma ihtiyacı olan, uzun ömürlü, güvenilir kompakt bir MPPT yapısı elde edilmiştir.Mavi Solar Ürünleri yüksek çevirici verimi ve yüksek MPP verimi sayesinde Fotovoltaik elektrik üretim sisteminizin en yüksek enerji hasadını yapmasını sağlar. Mavi Solar ürünlerinin tüm regülasyon ve kontrol işlevleri bir DSP üzerinde yazılım algoritması olarak çalışmaktadır. Kısmi olarak dahi analog kontrol kullanılmadığı için yaşlanma nedeniyle performans kaybı yaşanmaz. Dijital kontrolün sağladığı esneklik sayesinde ilerleyen yıllarda doğabilecek yeni ihtiyaçlar Parametre ve Firmware değişiklikleri yapılarak karşılanabilir.

En iyi Fiyat-Performans Oranı

Mavi Solar Ürünleri Türkiye’nin alanında en çok ödül alan ARGE ekibi tarafından en yüksek teknik performans hedeflenerek, en yenilikci güç elektroniği devreleri ve dijital kontrol algoritmalarını içerecek şekilde tasarlanmıştır. Tüm Mavi Solar ürünleri %80 oranında ortak komponentler kullanılarak üretilmektedir. Bu sayede en yüksek performansa en düşük ürün maliyeti ile ulaşmak mümkün olmaktadır.

En iyi Uygulama Desteği

Mavi Solar Ürünleri Mavisis’in tamamen özgün teknolojisidir. Projenizin başından sonuna kadar uygulamanızı destekleyebilir, özel isteklerinizi Ürünlerimize programlayabilir, uzaktan ve lokal izleme projelerinize destek verebilir yada bizzat gerçekleştirebiliriz. Türkiye’de bulabileceğiniz en güçlü teknik desteği bizden alabilirsiniz.

 

Teknik Özellikler

MSTC-12 MSTC-36 MSTC-60
FV Girişi
MPP İzleyici Tipi Kısmi Gölgelenmelere Dirençli Global Maksimum İzleyici
MPP Gerilim Aralığı 150-750 VDC
Tam Güç MPP Gerilim Aralığı  550-750 VDC
Maksimum Gerilim 750 VDC
Maks. MPP Akımı  25 A 75 A
MPP Sayısı  1 3 1
FV Gücü  7 kWp-12 kWp  20 kWp-36 kWp 40kWp-75kWp
Maksimum Verim  %97
Batarya
Akü Tipleri Tam Bakımsız GEL ya da VRLA
Akü Sayısı  120-180 hücre 240 hücre
Şarj Akımı  0 – 47 A 0 – 75 A
Çevresel Koşullar
Soğutma Akıllı Soğutma
Sıcaklık -5 ˚C – 45 ˚C
Akustik Gürültü < 55dB, 1 m < 65dB, 1 m
Koruma Sınıfı IP 20
Standartlar
EMC CE
Korumalar Aşırı Gerilim Koruması, Aşırı Akım Koruması, Aşırı Sıcaklık Koruması