Z-INVERTER ÇOK İŞLEVLİ FOTOVOLTAİK EVİRİCİ

Z_inverter_3_kucuk

PDF_icon

 

 

 

 

 

 

 

 

Yüksek Verim

Mavi Solar Z-Inverter’leri 3 fazlı olarak fotovoltaik elektrik üretimi, güç öteleme, güç kalitesi düzeltme ve kesintisiz Güç ihtiyacını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Tipik uygulama alanları, şebeke olan binalarda kritik yüklerin ve bina baz yükünün güneş elektriği ile beslenmesidir. Toplam sistem verimi alışılmış tek işlevli şebeke bağlantılı fotovoltaik elektrik üretim sistemi ve Kesintisiz Güç Kaynağı kombinasyonundan daha yüksektir. Örneğin günde 100 kWh elektrik ihtiyacını karşılarken 10kW’a kadar FV panel gücü tasarruf edebilirsiniz.

Yüksek Güç Kalitesi

Mavi Solar Z-Inverter’leri yüklerin şebekeye aktardığı akım harmonikleri ve reaktif güç bileşenlerini filtreler, yanısıra şebekeden gelen her türlü düşük gerilim, yüksek gerilim, gerilim dalgalanması, gerilim harmoniği ve benzeri güç kalitesi sorunlarını yüklerden uzak tutar, böylece gerek yük gerek şebeke tarafında yüksek güç kalitesi temin eder.           

3 Faz Şebeke yada Jeneratör Girişi

Alışılmış şebeke bağlantılı eviricilerden farklı olarak üç fazlı sistemlerin beslenmesini mümkün kılar.

Geniş Şebeke Gerilim Aralığı, Voltaj Regülatörüne gerek yok!

Şebeke güç kalitesinin düşük olduğu yerlerde 80V-280V FN gerilim aralığında Z-Inverter şebekeden çalışmaya devam eder.

Harici MPP Solar Şarj ve Harici Şarj Deşarj Ünitesi Özelliği ve Yüksek Akü Şarj Akımı:

Yüksek şarj akımı kabiliyeti, büyük akü gruplarının daha kısa sürelerde şarj edilmesini mümkün kılar.

Birincil Enerji Kaynağı Güneş:

Alışılmış eviriciler (inverterler) şebeke enerjisi mevcutsa ve aküler şarjlı ise güneş enerjisi yerine şebeke enerjisini kullanmaktadır. Z-Inverter’de öncelikle güneş enerjisi kullanılır, güneş enerjisinin yetersiz kalması durumunda eksik güç mevcut ise şebekeden aksi halde bataryadan karşılanır.

Dahili AC ve DC bağlantı kutusu ve Diğer özellikler

Çift kutuplu DC ayırma anahtarı, DC yıldırım koruma, kaçak akım, AC ayırma anahtarı ,Transfer anahtarı, 20×4 karakter ekran, Haberleşme, gibi özellikler evrici içerisinde dahili olarak bulunduğu için bu özellikleri harici kutular ile sağlamak için harcayacağınız maliyetleri tasarruf edebilirsiniz.

Kısmi Gölgelenmelere dirençli MPP İzleyici sayesinde %20-30 daha fazla enerji hasadı

Mavisolar MPP izleyiciler ile her diziye bir MPPT atayabilir, lokal maksimum noktalarında takılmadan Global MPP noktasını izleyebilirsiniz.

Kompakt IGBT tabanlı PWM Tekniği, Yüksek Toplam Sistem Verimi ve Dijital Kontrol

En yeni Güç elektroniği devrelerinin kullanımı ve bu devrelerin en yenilikçi dijital algoritmalarla kontrol edilmesi sayesinde hafif, az yer kaplayan, düşük soğutma ihtiyacı olan, uzun ömürlü, güvenilir kompakt bir evirici yapısı elde edilmiştir.              

Mavi Solar Eviricileri yüksek DC-AC çevirici verimi ve yüksek MPP verimini sayesinde Fotovoltaik elektrik üretim sisteminizin en

yüksek enerji hasatını yapmasını sağlar. Mavi Solar FV Dizi Eviricilerinin tüm regülasyon ve kontrol işlevleri bir DSP üzerinde yazılım algoritması olarak çalışmaktadır. Kısmi olarak dahi analog kontrol kullanılmadığı için yaşlanma nedeniyle performans kaybı yaşanmaz. Dijital kontrolün sağladığı esneklik sayesinde ilerleyen yıllarda doğabilecek yeni ihtiyaçlar Parametre ve Firmware değişiklikleri yapılarak karşılanabilir.

En iyi Fiyat-Performans Oranı

Mavi Solar Eviricileri Türkiye’nin alanında en çok ödül alan ARGE ekibi tarafından en yüksek teknik performans hedeflenerek, en yenilikci güç elektroniği devreleri ve dijital kontrol algoritmalarını içerecek şekilde tasarlanmıştır. Tüm Mavi Solar ürünleri %80 oranında ortak komponentler kullanılarak üretilmektedir. Bu sayede en yüksek performansa en düşük ürün maliyeti ile ulaşmak mümkün olmaktadır.

En iyi Uygulama Desteği

Mavi Solar Eviricileri Mavisis’in tamamen özgün teknolojisidir. Projenizin başından sonuna kadar uygulamanızı destekleyebilir,  özel isteklerinizi Eviricilerimize programlayabilir,  uzaktan ve lokal izleme projelerinize destek verebilir yada bizzat gerçekleştirebiliriz. Türkiye’de bulabileceğiniz en güçlü teknik desteği bizden alabilirsiniz.

 

Teknik Özellikler

MSZI
3310
MSZI
3320
MSZI
3330
MSZI
3360
MSZI
3380
MSZI
33120
MSZI
33160
MSZI
33200
AC Giriş
Gerilim 3 x 80V-280V
Gerilim (Tam Yükte) 3 x 184V-280V
Frekans 44-66 Hz
Güç Faktörü  0.99
ITHD <%6
Çıkış
Nominal Gerilim  3 x 230 V
Dalga Şekli  Gerçek Sinüs
Gerilim THD  < % 3
Frekans  47-53 Hz (ayarlanabilir)
Tepe Faktörü 3
 Nominal AC Güç 10 kVA
8 kW
20 kVA
16 kW
30 kVA
24 kW
60 kVA
48 kW
80 kVA
64 kW
120 kVA
96 kW
160 kVA
128 kW
200 kVA
160 kW
Aşırı Yük 30 s Boyunca %150
Verim (AC-AC) > % 94
Verim (PV-AC) > % 96
Fotovoltaik Giriş
MPPT 3  6 Harici T-Charger
Maksimum Gerilim 750 VDC (ayarlanabilir)
Minimum Gerilim  100 VDC (ayarlanabilir)
Güç 3x 3-12 kW 6x 3-12 kW
Batarya
Akü Tipleri Tam Bakımsız GEL ya da VRLA
Akü Sayısı 2 x 180 hücre
Şarj Akımı 2-20 A 3-30 A 4-60 A 4-80 A 10-120 A 10-160 A 10-200 A
Çevresel Koşullar
Sıcaklık 0 ˚C – 40 ˚C (Tam   Yük)
40 ˚C – 60 ˚C (Kısmi Yük)
Akustik Gürültü < 55 dB, 1 m < 65 dB, 1 m
Standartlar
EMC CE
Koruma Sınıfı IP20