Hakkımızda

Mavisis Teknoloji A.Ş. yenilenebilir enerji güç elektroniği alanında lider bir teknoloji firmasıdır. ‘’Mavisis Teknoloji’’ adı, mavi bir gökyüzü altında insana, çevreye ve topluma saygılı şekilde teknoloji geliştirme hedefimizi ifade etmektedir. ARGE ekibimiz Türkiye’de başarılı projelere imza atmış ödüllü güç elektroniği uzmanlarından oluşmaktadır.

 

Firmamız kurulduğu 2006 yılından bu yana yenilenebilir enerji, şebeke bağlantılı güç sistemleri, enerji depolama ve güç öteleme teknolojileri, yakıt tasarrufu teknolojileri, uzaktan izleme ve veri toplama konularında en yenilikçi ürünleri ve çözümleri geliştirmeye odaklanmış , önde gelen ulusal ve uluslararası firmaların çözüm ortağı olmuş ve ülkemizin saygın üniversite ve ensititüleri ile akademik işbirlikleri yapmıştır.

 

Firmamızın ürettiği Solar Eviriciler (İnverterler) ve diğer güç elektroniği ekipmanları güneş santralleri, solar ticari çatılar, küçük rüzgar santralleri, şebekeden uzak noktalarda güneş ve rüzgardan elektrik üretimi, tarımsal sulama alanlarında uzun yıllardan beri kullanılmaktadır. Mavisis’in bu yaratıcı ürünleri tescilli Mavi Solar markasıyla pazara sunulmaktadır. Mavisis tarafından geliştirilen bu yaratıcı ürünler TÜBİTAK-TTGV-TÜSİAD tarafından Teknoloji ödülüne layık bulunmuştur.

 

Mavisis yılların ARGE tecrübesi ile Güneş Elektriği Santralleri için MODGES modüler merkezi evirici (inverter) konseptini geliştirmiştir. Bu konsept örgü eviricilerin modülerliğini merkezi eviricilerin fiyat avantajları ile buluşturmuş, böylece çok düşük ve çok yüksek ışınım koşullarında yüksek enerji hasadı yapan, yatay verim eğrisi ve yüksek faydalanılabilirlik imkanı sunan tamamen özgün bir evirici mimarisi ortaya çıkmıştır. Tüm bu teknik özelliklerle donanmış MODGES evirici sistemi geleceğin GES’leri için en ideal çözümü vaat etmektedir.

Firmamız halihazırda geliştirdiği özgün evirici cihazlarını yılda 50 MWp üstü miktarlarda üretebilmekte ve en iyi yerel teknik desteği sağlamaktadır. Firmamızın mensubu bulunduğu DMY grubu 26 firması ve 1600’ün üzerinde çalışanı ile teknolojik ilerlemede önder rol üstlenerek ülkemize ve çevremize sorumluluk bilinci ile , her gün daha çok çalışarak ve üreterek katma değer yaratmaya devam etmektedir.