MODGES Güç İstasyonu

Konsept
Güneş santralleri için Mavisis yılların ARGE deneyimi ile MAVISOLAR MODGES Modüler Merkezi Fotovoltaik Evirici Ürünlerini ve MODGES Güç İstasyonunu geliştirdi. Bu ürünler arasında modüler yedeklemeli merkezi eviricilerimiz yaratıcı tasarım yaklaşımı ile dikkat çekmektedir. Mavisolar MODGES konsepti merkezi inverterlerin fiyat avantajları ile örgü inverterlerin fotovoltaik örgü düzeyinde kontrol yeteneğini yüksek verim, yüksek mevcudiyet ve güvenilirlik ile başarıyla birleştirmektedir.

Özel OG trafo gerekmez
MODGES ürünümüz rakiplerinden farklı olarak 300VAC değil 400VAC AG çıkışlıdır, alışılmış uygun fiyatlı kompakt OG trafolarına ya da tesiste mevcut bulunan OG trafolarına bağlanabilir.

MW başına 15 MPPT girişi
1MW gücündeki MODGES Güç İstasyonumuz 15 bağımsız MPPT girişine sahiptir, yüksek MPPT sayısı arazinin üzerinde kısmi hafriyat yaparak hafriyat maliyetinin düşmesine ve daha yüksek enerji hasadı yapılmasına imkan vermektedir. Eviriciye bağlı bir veri kaydedici her bir MPPT girişinin gerilim, akım ve gücünü izleme yeteneğine sahiptir, harici bir izleme birimi gerektirmez.

Modüler ama Merkezi
MODGES Merkezi Evirici (Central Inverter) ürün modüllerimiz bir enerji odasına yada Köşk içerisine yerleştirilecek yapıdadır, bu yaklaşım dış ortam koşullarına maruz kalmaması nedeniyle inverter ömrünü uzatmakta, kurulum ve bakımların daha konforlu bir ortamda yapılmasına el vermekte, kötü hava koşullarında bakım yapılmasına olanak sağlamakta, dağılmış yapıda string inverter sistemlerinde gerekli olan sahaya mıcır dökme, yol geçirme, müdahale için havanın düzelmesini bekleme gibi maliyetler ortadan kalkmaktadır.

Reaktif Güç Kontrolü / Şebeke Destek
TS / EN 50549-1/-2 standardında tanımlanan reaktif güç kontrol ve şebeke destek işlevlerini yerine getirir.

Dahili PID önleme ve Kar Eritme Özellikleri

Çok zayıf ışınımda çalışma! En düşük FV Gerilimi Mavisolar’da
Mavisolar MODGES Merkezi eviricilerinin (Central Inverter) geniş fotovoltaik gerilim aralığı sayesinde 6W/m2 kadar düşük ışınım seviyelerinden başlayarak şebekeye enerji aktarmak mümkün olmaktadır. Rakip eviriciler çok zayıf ışınım olan günlerde neredeyse hiç enerji aktaramazken Mavisolar MODGES Merkezi Eviricileri enerji aktarmaya devam eder!

Aşırı kuvvetli ışınımda tam güç çalışma
Mavisolar MODGES Merkezi Eviriciler, 22 x 265Wp FV örgülerle diğer eviricilere kıyasla %110-%120 daha yüksek ışınımda gücü kısmadan aktarma özelliğine sahiptir. Son araştırmalar coğrafyaya bağlı olarak 1000W/m2’den yüksek ışınım değerlerinin yıllık enerji üretiminin yaklaşık %8’ine denk geldiğini göstermektedir.

Mavisis ve DMY Grup Güvencesi
Firmamız Mavisis on yıllık ARGE ve saha tecrübesi ile DMY Grubun bir üyesidir. DMY Grup Türkiye’nin en büyük Güç Elektroniği firmasının kurucusudur ve Türkiye’nin en büyük güç elektroniği firmaları daima yerli firmalar olmuştur. 26 Şirket ve 1600 çalışanı ile DMY grup güvenceli yerel teknik destek ve hizmet imkanına sahip olursunuz. Ürünlerimiz, ulusal ve uluslararası standartlara uygunluk belgeleri ve uzun yıllara dayanan saha tecrübesi ile güvenilirliklerini kanıtlamış yüksek performanslı cihazlardır.

Yerli Katkı Payı ile güneş santralinizden 0.006 USD/kWh ‘e varan ekstra gelir elde edin!
MODGES ürünümüz tamamen ödüllü özgün yerli teknolojidir, yerli katkı paylarından faydalanmak üzere Enerji Bakanlığı yenilenebilir enerji müdürlüğüne müracat edebilirsiniz!

MODGES GÜÇ İSTASYONU

 • Müşteri tarafından istenen GES gücüne uygun sayıda kullanılan modüler yapıya sahip MODGES merkezi eviriciler ile yüksek verimde enerji dönüşümü sağlanmaktadır. Düşük fotovoltaik güçlerde dinamik güç kontrolü ile yeterli sayıda       evirici modülü çalıştırılarak sistem verimi ve ömrü arttırılmaktadır.
 • Modüler yapı sayesinde arıza giderme süresi önemli ölçüde kısalmakta ve arıza giderilene kadar sorunsuz modüller şebekeye enerji aktarmaya devam etmektedir.
 • Sistem, Aşırı Gerilim Koruması, DC Akım Koruması, Aşırı Akım Koruması, Aşırı Sıcaklık Koruması, Aşırı Yük Koruması, Anti Adalama Koruması, Toprak Hatası Koruması ve Kaçak Akım Koruması ve Ters Polarite Koruması gibi çok sayıda koruma fonksiyonuna sahiptir.
 • Uzaktan izleme sistemi ile tesis üretim bilgileri, her bir evirici modülü için üretim bilgileri ve meteoroloji istasyonundan elde edilen veriler detaylı bir şekilde takip edilebilmektedir.
 • MODGES-Yurt İnverter Köşkü uygun şekilde iklimlendirilerek evirici modüllerinin çok düşük ve çok yüksek dış ortam sıcaklıklarında dahi yüksek verimle çalışması sağlanmaktadır.
 • Aktif ve reaktif güç ayarlama özelliğine sahiptir.
 • Yüksek DC giriş gerilimi
 • Düşük DC kablo kaybı
 • En iyi yerel teknik destek
 • Kısmi gölgelenmelere dirençli global maksimum izleyici
 • MODGES-Yurt İnverter Köşkü’nün iç alanı ve yerleşim düzeni acil veya planlı teknik servis/bakım faaliyetlerinin, gerektiğinde cihaz değişimlerinin hızlı ve ergonomik çalışma koşullarında gerçekleşebilmesi amaçlanarak tasarlanmıştır.

 

 

MAVISOLAR MODGES Güç İstasyonu Çözümü, merkezi inverterlerin fiyat avantajları ile örgü inverterlerin fotovoltaik örgü düzeyinde kontrol yeteneğini yüksek verim, yüksek mevcudiyet ve güvenilirlik ile başarıyla birleştirmektedir.

MODGES Eviricilerin modüler yapısı sayesinde 200kW den 1MW’a kadar istenen ölçekte fotovoltaik güç santrali kolayca tasarlanabilir. MAVISOLAR MODGES ile sistem entegratörlerinin ve müşterilerin işleri kolaylaşıyor.