Mavisolar MODGES Şebeke Bağlantılı Evirici Ailesi

modges_full

Konsept

Güneş santralleri için Mavisis yılların ARGE deneyimi ile MAVISOLAR MODGES Fotovoltaik Evirici Ürün ailesini geliştirdi. Bu ürün ailesi içerisinde halihazırda pazarda bulabileceğiniz en yüksek güçlü (string inverter) örgü eviricilerden, modüler yedeklemeli merkezi eviricilere kadar geniş bir yelpazede yaratıcı ürünlerimizi bulabilirsiniz. Mavisolar MODGES konsepti merkezi inverterlerin fiyat avantajları ile örgü inverterlerin fotovoltaik örgü düzeyinde kontrol yeteneğini yüksek verim, yüksek mevcudiyet ve güvenilirlik ile başarıyla birleştirmektedir.

 

Özel OG trafo gerekmez

MODGES ürünümüz rakiplerinden farklı olarak 300VAC değil 400VAC AG çıkışlıdır, alışılmış uygun fiyatlı kompakt OG trafolarına yada tesiste mevcut bulunan OG trafolarına bağlanabilir.

 

Cihaz başına 3 MPPT girişi

MODGES MSXI-3336 üç MPPT girişli tip ürünümüz her bir çift örgünün gerilim ve gücünü izleme yeteneğine sahiptir, harici bir örgü izleme (string monitoring) birimi gerektirmez.

 

Pazardaki en yüksek örgü evirici gücü : 72kWp/64kWAC

Mavisolar MODGES konseptinde örgü eviricilerde 64kW, merkezi eviricilerde ise 3 modülden oluşan 200kW çatı gücü ile MW’lara kadar istenen ölçekte fotovoltaik güç santrali kolayca tasarlanabilmekte, modüler yapı sayesinde yüksek mevcudiyet, güvenilirlik ve performans kolayca elde edilebilmektedir. Mavisolar MODGES ile sistem entegratörlerinin ve son kullanıcıların işleri kolaylaşmaktadır.

 

Modüler ama Merkezi

MODGES ürün modüllerimiz bir enerji odasına yada dış ortam kabini içerisine yerleştirilecek yapıdadır, bu yaklaşım dış ortam koşullarına maruz kalmaması nedeniyle inverter ömrünü uzatmakta, kurulum ve bakımların daha konforlu bir ortamda yapılmasına el vermekte, kötü hava koşullarında bakım yapılmasına olanak sağlamakta, dağılmış yapıda string ,inverter sistemlerinde gerekli olan sahaya mıcır dökme, yol geçirme, müdahale için havanın düzelmesini bekleme gibi maliyetler ortadan kalkmaktadır.

 

Reaktif Güç Kontrolü / Şebeke Destek

TS / EN 50549-1/-2 standardında tanımlanan reaktif güç kontrol ve şebeke destek işlevlerini yerine getirir.

 

Dahili PID

Çok zayıf ışınımda çalışma! En düşük FV Gerilimi Mavisolarda

Mavisolar MODGES eviricilerinin geniş fotovoltaik gerilim aralığı sayesinde 6W/m2 kadar düşük ışınım seviyelerinden başlayarak şebekeye enerji aktarmak mümkün olmaktadır. Rakip eviriciler çok zayıf ışınım olan günlerde neredeyse hiç enerji aktaramazken Mavisolar MODGES enerji aktarmaya devam eder!

 

Aşırı kuvvetli ışınımda tam güç çalışma

Mavisolar MODGES eviriciler, 22 x 250Wp FV örgülerle diğer eviricilere kıyasla %110-%120 daha yüksek ışınımda gücü kısmadan aktarma özelliğine sahiptir. Son araştırmalar coğrafyaya bağlı olarak 1000W/m2’den yüksek ışınım değerlerinin yıllık enerji üretiminin yaklaşık %8’ine denk geldiğini göstermektedir.

 

Mavisis ve DMY Grup Güvencesi

Firmamız Mavisis on yıllık ARGE ve saha tecrübesi ile DMY Grubun bir üyesidir. DMY Grup Türkiye’nin en büyük Güç Elektroniği firmasının kurucusudur ve Türkiye’nin en büyük güç elektroniği firmaları daima yerli firmalar olmuştur. 26 Şirket ve 1600 çalışanı ile DMY grup güvenceli yerel teknik destek ve hizmet imkanına sahip olursunuz. Ürünlerimiz, ulusal ve uluslararası standartlara uygunluk belgeleri ve uzun yıllara dayanan saha tecrübesi ile ile güvenilirliklerini kanıtlamış yüksek performanslı cihazlardır.

Yerli Katkı Payı ile güneş santralinizden 0.006 USD/kWh ‘e varan ekstra gelir elde edin!

MODGES ürünümüz tamamen ödüllü özgün yerli teknolojidir, yerli katkı paylarından faydalanmak üzere Enerji Bakanlığı yenilenebilir enerji müdürlüğüne müracat edebilirsiniz!

 

KDV Muafiyeti

Teknoloji Geliştirme Bölgesi firması olmamız nedeniyle ürün faturasının bir kısmı ı KDV’den muaftır, bu sayede önemli miktarda finans avantajı sağlarsınız.